W wyprawach górskich poszukujemy również niesamowitych widoków, jest to zawsze olbrzymia nagroda za wysiłek włożony w zdobycie góry. Niestety z widokami bywa rożnie 🙂 pogoda w górach jest zmienna i należy być przygotowanym na wiele ewentualności. Tym jednak razem Beskid Żywiecki pokazał nam swoje najpiękniejsze oblicze. Właśnie te  widoki, które sprawiły, że zaniemówiliśmy chcemy Wam dzisiaj pokazać.

Pilsko to niezwykła góra, jest drugim co do wysokości szczytem górskim w Beskidzie Żywieckim. Kopuła szczytowa Pilska jest płaska i rozległa. Po stronie słowackiej, znajduje się ołtarz polowy i krzyż ustawione przez mieszkańców orawskiej wsi Mútne. Pilsko jest bardzo popularnym wśród turystów miejscem widokowym, z szeroką panoramą na Beskidy Zachodnie, Tatry i Słowackie góry. Zimą Pilsko jest bardzo popularne wśród narciarzy. Ośrodek Narciarski Pilsko w Korbielowie jest najwyżej – poza Kasprowym Wierchem-położonym ośrodkiem narciarskim w Polsce.

Widok z Pilska

Babia Góra z Pilska

Panorama z Pilska

Z Pilska

Chcesz poczytać o innych wyprawach? Zajrzyj na naszą stronę, na której znajdziesz szczegółowe opisy tras i jeszcze więcej zdjęć! cilosy.com